1 Yorum

Geç Öğrenilen Şeyler

geç öğrendiğimiz 9 şey

Geç öğrendiğimiz 9 şey

Ruh sağlığınız kariyerinizden, paranızdan, diğer insanların fikirlerinden, katılacağınızı söylediğiniz görüşmelerden, eşinizin ruh halinden ve ailenizin isteklerinden daha önemlidir. Kendinize dikkat etmek, birini hayal kırıklığına uğratmak anlamına geliyorsa birini hayal kırıklığına uğratın.
Kendinizi belirli bir kişiye, yere, şirkete, organizasyona veya projeye bağlamayın. Kendinizi bir misyona, geleceğe ve bir dizi değere bağlayın. Bu, kalbinizi dinlemenin ve yanlış şeylere bağlanmaktan kaçınmanın en iyi yoludur.

Olumsuz fikirlerin % 99’u düşüncede kalır. Bunların ancak % 1’i gerçekleşir veya gerçek bir nedene bağlıdır. Sorun düşünme şeklin. Sorunlarınızın çoğunu sadece düşüncelerinizi düzelterek çözebilirsiniz.

Aşk bir tür yakınlaşmadır ve kırılma olmadan yakınlığa sahip olamazsınız. Geçmişinizden dolayı kendinizi korumaya alırsanız, asla yakınlaşamazsınız. Kendini koruma hissi ilk etapta güven verir ancak uzun vadede zarar verir.

Bir şeyi kaçırmak, onu geri istediğin veya ona ihtiyacın olduğu anlamına gelmez.
Hiç kimse Instagram’ın onları gösterdiği kadar başarılı değil ve hiç kimse filtrelerin gösterdiği kadar güzel değil. Tek sağlıklı, gerçek ve değerli karşılaştırma dünkü sizle bugünkü sizdir. Buna odaklandığınızda GERÇEK ilerlemeyi göreceksiniz.

Eylemleri ile uyumlu değilse birinin sözlerine güvenmeyin. Sözleri size ne düşünmenizi istediklerini söyleyecektir. Eylemleri ise size gerçekte ne düşündüklerini söyleyecektir.
Bir sorunu besleyip büyütmek istiyorsanız onu düşünmeye devam edin. Bir problemi aç bırakmak istiyorsanız harekete geçin. Eylemsiz düşünce sorunları ve endişeyi besler.

Bunlara da Bakabilirsiniz…

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü